• Filip Szaumkesel

Google Moja Firma - czyli podstawa dla każdej Firmy

Google Moja Firma to łatwy i bezpłatny (o ile robisz to sam) sposób na zwiększenie możliwości odkrywania Twojej firmy zarówno online, jak i w prawdziwym życiu.


Ten wpis pokaże Ci, jakie korzyści płyną z uruchomienia platformy Google Moja Firma, a w kolejnych artykułach wskażemy Ci jak z takiej usługi korzystać.


Dlaczego wizytówka Google Moja Firma jest Ci potrzebna?


Dla tych, którzy nigdy nie słyszeli o Google Moja Firma (w skrócie GMF), jest to bezpłatne, łatwe w użyciu narzędzie, które pozwala firmom zarówno z fizycznymi lokalizacjami jaki i firmom "mobilnym" zarządzać tym, jak są wyświetlane w wyszukiwarcę i Mapach Google.


Istnieje kilka powodów, dla których potrzebujesz profilu Google Moja Firma. Poświęćmy chwilę na omówienie jednych z największych… 

Wskazówka SEOmotive:

Wizytówka Google Moja Firma ułatwia klientom znalezienie Twojej fizycznej lokalizacji.

 

Wyobraź sobie, że jesteś na drugim końcu Polski i chcesz coś zjeść. Jak znajdziesz odpowiedni dla siebie lokal? Nie musisz odpowiadać - wpiszesz w Google odpowiednią frazę. Tak robią wszyscy. Inna sytuacja - jesteś w trasie, daleko od domu lub swojej firmy, a Twój samochód odmówił posłuszeństwa. Jak będziesz szukał pomocy? Wiadomo - odpalasz Google i wpisujesz "pomoc drogowa a2". Dalej już działasz instynktownie. Co Ci wpadnie w oko, tam dzwonisz.


A teraz wyobraź sobie, że to Ty jesteś właścicielem restauracji w swoim mieście, a ktoś w tej chwili jest głodny. Czy zadzwoni do Ciebie, jak nie jesteś widoczny na pierwszy rzut oka? Nie. Zadzwoni do Twojego największego konkurenta, to u niego złoży rezerwację i co najważniejsze, jemu zapłaci rachunek, a nie Tobie. Taki schemat działania jest niezależny od branży. Czy prowadzisz restaurację, pomagasz ludziom na drodze, czy sprzedajesz kwiaty na targowisku - nikt o Tobie się nie dowie, jeżeli nie masz wizytówki Google.


Wizytówka Google jest zarówno dla firm poszukujących nowego Klienta, jak również dla firm bazujących na poleceniu


Każdego dnia rozmawiam z dziesiątkami przedsiębiorców, którzy nie są jeszcze moimi Klientami i zdarza mi się słyszeć, że "wizytówka Google nie jest mi potrzebna, bo mam Klientów z polecenia". Najlepszy Klient to taki, który nas poleca innym - każdy o tym wie. Musimy jednak zrozumieć, że nawet polecana firma, musi dać się zaleźć, gdyż każdy Klient chce dowiedzieć się czegoś więcej. Niezależnie czy firma została nam polecona przez przyjaciela, czy nawet najbardziej zaufaną osobę, naturalnym odruchem jest chęć zobaczenia zdjęć, sprawdzenia cennika, godzin otwarcia, czy chociażby adresu pod który mamy dojechać. Kiedy Klient nie może tego zrobić, odczuwa frustrację, a skoro inne firmy podają mu się jak na złotej tacy - swoje zapytania kieruje właśnie do nich.


W kolejnych artykułach pokażemy Ci krok po kroku jak założyć wizytówkę.

 

www.SEOmotive.pl | www.DajSieZnalezc.pl | www.Siadaczka.com

 

146 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie