• Paweł Siadaczka

W końcu ! Wiadomości Google Moja Firma na komputerach już dostępne!

Kto zdążył już korzystać z opcji wiadomości, która była już dostępna w aplikacji GMB - ten nie mógł się doczekać tej opcji z poziomu przeglądarki na komputerze desktopowym.


Google Moja Firma wprowadza Wiadomości dla użytkowników komputerów. Dowiedz się, jak wyrazić zgodę i co lokalne firmy muszą wiedzieć o tej funkcji.

Wraz ze wzrostem liczby wyszukiwań bez kliknięć i zwiększonymi oczekiwaniami konsumentów w zakresie reakcji marki, nie jest zaskoczeniem, że funkcja Wiadomości pojawia się na komputerach stacjonarnych.


Jeśli nie widzisz opcji wiadomości w GMB w pulpicie nawigacyjnym, będzie ona dodana wkrótce.

Ważne: Do początku marca 2021 r. wszystkie firmy będą miały dostęp do opcji wiadomości w przeglądarkach desktopowych.

Właściciele kont Google Moja Firma muszą najpierw uruchomić tę opcję, co jest dość łatwe i można ją wyłączyć w dowolnym momencie za pomocą jednego kliknięcia.


Jak to zrobić?

  1. Kliknij w sekcje "Wiadomości".

2. Następnie w "Ustawienia".

3. Przesuń przełącznik.

Od tego momentu użytkownicy mogą wysyłać do Twojej firmy wiadomość, które będzie mógł odczytywać z poziomu panelu Google Moja Firma.


Możesz zautomatyzować swoją automatyczną odpowiedź aby pasowała do Twojej marki.


Możesz łatwo śledzić wiadomości i odpowiadać na nie, a nawet eksportować rozmowy, jeśli zajdzie taka potrzeba.


Google może unieważnić wiadomości biznesowe


Pamiętaj jednak, aby odpowiadać na wiadomości w ciągu 24 godzin, w przeciwnym razie Google może odebrać Ci dostęp do tego narzędzia.


Google wskazuje, że powodem takiej wytycznej jest zachowanie wysokiej jakości obsługi klienta.


Wiadomości powitalne w automatycznej odpowiedzi nie wliczają się do czasu i wskaźnika odpowiedzi, więc pamiętaj, aby odpowiadać tak szybko, jak to możliwe.


Jeśli otrzymasz nielegalne wiadomości, pamiętaj o oznaczeniu ich jako spamu, aby nie wpływały one na Twój czas odpowiedzi ani na współczynnik.


Posiadanie systemu wiadomości dostępnego na komputerze jest bardzo korzystne, ponieważ właściciele kont mogą utrzymywać platformę otwartą dla swoich klientów w ciągu dnia i nocy oraz odpowiadać na wiadomości, możliwie najszybciej jak to możliwe.


Jeśli jednak utracisz dostęp, nie będzie to poważnym problemem, ponieważ możesz po prostu ponownie przejść przez proces akceptacji tej opcji. Jest to jednak jakieś utrudnienie.


Więcej informacji można znaleźć w Wytycznych dotyczących wiadomości w Google Moja Firma .


Łatwo kontroluj nielegalne lub obraźliwe wiadomości


Niestety internet potrafi być okrutnym miejscem. Jeśli znajdziesz się na łasce uporczywego spamera możesz zablokować użytkownikowi możliwość komunikowania się z Twoją marką za pośrednictwem wiadomości biznesowych.


Dodatkowe korzyści dla niektórych firm


Po włączeniu tej funkcji możesz znaleźć inne dostępne przyciski, takie jak „Poproś o wycenę” i „Poproś o rezerwację”.


Google nie określiła kategorii, w których będą one dostępne, więc miej oczy szeroko otwarte, aby uzyskać potencjalne dodatkowe korzyści.


Niektórzy szczęśliwi właściciele Google Moja Firma uzyskają dostęp do tej funkcji wcześniej niż inni.


32 wyświetlenia0 komentarzy