• Paweł Siadaczka

[News]: Nowe funkcje dla sklepów w Google Moja Firma

Google Moja Firma wprowadza nowe funkcje dla sklepów, które oferują opcje dostawy i odbioru.

Google dodaje więcej informacji do wyszukiwarki i Map o firmach, które oferują opcje dostawy i odbioru artykułów spożywczych.


Informacje są dodawane do wyszukiwania automatycznie, co oznacza, że ​​nie jest wymagana żadna praca ze strony firm, ale jest to aktualizacja, o której warto wiedzieć.


Ten dodatek do wyszukiwarki i Map Google jest wprowadzany jako część większej aktualizacji, która obejmuje szereg innych przydatnych funkcji.


Na końcu tego artykułu przyjrzymy się innym funkcjom - najpierw przyjrzyjmy się ulepszeniom profili Google Moja Firma.


Nowe informacje w profilach Google Moja Firma


Google dostarcza informacje o zakupach do profili biznesowych sklepów, aby pomóc ludziom znaleźć dogodne opcje dostawy i odbioru artykułów spożywczych.

Informacje, które Google dodaje do odpowiednich profili firm w wyszukiwarce i Mapach, obejmują:

  • Dostawcy usług kurierskich

  • Okna odbioru i dostawy

  • Opłaty za zamówienie

  • Minimalne zamówienia

Google najpierw zacznie udostępniać te informacje w wyszukiwarce mobilnej w USA.


W ramach tej aktualizacji Google tego lata przetestuje innowacyjną usługę spożywczą, która łączy korzystanie z Map Google z zamówieniami online oraz "odbiór przy krawężniku":

Po złożeniu zamówienia do odbioru w aplikacji sklepu możesz dodać je do Map. Wyślemy Ci powiadomienie, kiedy nadejdzie pora i udostępnimy sklepowi czas przybycia. Twoja ETA jest stale aktualizowana w oparciu o lokalizację i natężenie ruchu. Pomaga to sklepowi nadać priorytet Twojemu zamówieniu, aby było gotowe, gdy tylko tam dotrzesz. Sprawdź w aplikacji Mapy Google, a oni natychmiast dostarczą Twoje zamówienie, aby zapewnić bezproblemowy, szybki i bezkontaktowy odbiór.

Google twierdzi, że ta aktualizacja jest możliwa dzięki postępom w sztucznej inteligencji.

Oto kilka innych udoskonaleń opartych na sztucznej inteligencji, które pojawią się w Mapach Google w najbliższej przyszłości.


Więcej funkcji opartych na sztucznej inteligencji w Mapach Google


Na żywo

Mapy Google wkrótce będą w stanie pomóc użytkownikom w poruszaniu się po pomieszczeniach publicznych - takich jak lotniska, stacje tranzytowe i centra handlowe - za pomocą podglądu na żywo.

„Widok na żywo jest oparty na technologii zwanej lokalizacją globalną, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do skanowania dziesiątek miliardów zdjęć Street View w celu zrozumienia Twojej orientacji… Jeśli łapiesz samolot lub pociąg, funkcja Live View pomoże Ci znaleźć najbliższą windę i schody ruchome, bramę, peron, punkt odbioru bagażu, stanowiska odpraw, kasy biletowe, toalety, bankomaty i nie tylko. ”Pogoda i jakość powietrza

Nowa warstwa pogody w Mapach Google pokazuje aktualną i prognozowaną temperaturę oraz warunki pogodowe na danym obszarze. Nowa warstwa jakości powietrza pokazuje, jak zdrowe (lub niezdrowe) jest powietrze w tym obszarze.

Te warstwy zaczną się pojawiać na Androidzie i iOS w najbliższych miesiącach. Warstwa pogodowa będzie dostępna na całym świecie, a warstwa jakości powietrza zostanie uruchomiona w Australii, Indiach i Stanach Zjednoczonych.


Ekologiczne opcje podróży

Mapy Google, korzystając z informacji uzyskanych z Narodowego Laboratorium Energii Odnawialnej Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych, opracowują nowy model tras, który optymalizuje zużycie paliwa w oparciu o takie czynniki, jak nachylenie drogi i zatory w ruchu.

Mapy Google domyślnie wybierają trasę o najniższym śladzie węglowym, jeśli ma ona w przybliżeniu taki sam ETA, jak najszybsza trasa.


Trasy ekologiczne zostaną uruchomione w Stanach Zjednoczonych na Androida i iOS jeszcze w tym roku, a wkrótce nastąpi globalna ekspansja.
44 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie