• Paweł Siadaczka

[NEWS]: Google testuje wizytówki osobowe

Nowe „karty osób” Google umożliwiają użytkownikom umieszczanie linków do ich witryn internetowych, profili społecznościowych i innych odpowiednich stron z jednego miejsca.

Google testuje wirtualne wizytówki w wynikach wyszukiwania, które pojawiają się, gdy wyszukiwane jest imię i nazwisko osoby.


Wprowadzane teraz w Indiach nowe „karty osób” Google pozwalają osobom wyróżniać się w wynikach wyszukiwania, jak nigdy dotąd.


Zaistnienie w wynikach wyszukiwania jako osoba fizyczna może stanowić wyzwanie, zwłaszcza dla osób, które nie są znane lub mają to samo nazwisko z wieloma innymi osobami.


Dla wyszukiwarek znalezienie informacji o konkretnych osobach może być trudne, jeśli nie są one dobrze widoczne w internecie.


Google stara się sprostać tym wyzwaniom za pomocą kart osób:

„Dzisiaj rozwiązujemy te wyzwania dzięki nowej funkcji o nazwie 'karty osób'. To jak wirtualna wizytówka, na której możesz wyróżnić swoją istniejącą witrynę lub profile społecznościowe, które chcesz odwiedzać, a także inne informacje o sobie, które chcesz, aby inni znali ”.

Karty osób są przeznaczone dla profesjonalistów, wykonawców, wpływowych osób, przedsiębiorców, osób poszukujących pracy, freelancerów lub każdego, kto chce zaistnieć w Internecie.


Karta osób może zawierać łącze do witryny internetowej, łącza do profili społecznościowych i wszelkie inne informacje, które chcesz, aby inni o Tobie wiedzieli.


Gdy szukasz czyjegoś nazwiska, a osoba ta ma kartę osób, zobaczysz moduł z jej imieniem i nazwiskiem, zawodem i lokalizacją.


Dla osób o tej samej nazwie pojawi się wiele modułów. Użytkownicy Google będą mogli skorzystać z dostarczonych informacji, aby rozróżnić różne osoby.


Jak utworzyć kartę osób?


Ci, którzy mogą utworzyć własną kartę osób, mogą to zrobić, wyszukując swoje nazwisko lub wpisując zapytanie „dodaj mnie do wyszukiwania”.


Zanim to zrobisz, zaloguj się na konto Google, które zawiera informacje, które chcesz dodać.

Po wpisaniu „dodaj mnie do wyszukiwania” kliknij wyświetlony monit.


Stamtąd będziesz mógł dodać następujące informacje do swojej karty osób:

  • Obraz z Twojego konta Google

  • Opis siebie

  • Link do strony internetowej

  • Linki do profili społecznościowych

  • Numer telefonu

  • Adres e-mail

Możesz zdecydować, ile z powyższych informacji chcesz umieścić na swojej karcie osób.

Chociaż, jak zauważa Google: „Im więcej podasz informacji, tym łatwiej będzie Cię znaleźć”.

Użytkownicy nie muszą wyświetlać swojego numeru telefonu, ale Google wymaga tego do celów uwierzytelniania.


Celem Google jest zapewnienie, że karty osób zawierają wiarygodne informacje, wdrażając surowe środki kontroli jakości.

„Naszym celem w wyszukiwarce jest zawsze upewnianie się, że ludzie mogą znaleźć przydatne i wiarygodne informacje, dlatego stosujemy różnorodne zabezpieczenia i mechanizmy kontrolne, aby utrzymać jakość informacji na wizytówkach”.

Środki te uniemożliwiają innym utworzenie karty osób w Twoim imieniu i zapełnienie jej na przykład spamem.


Od dziś w Indiach karty użytkowników są udostępniane dla osób korzystających z telefonów komórkowych.


Użytkownicy z Polski niestety będą musieli jeszcze trochę poczekać na tą opcję. Sama idea budzi szerokie zainteresowanie, więc jest to niemal przesądzone, że i my doczekamy się takiej funkcji. Nie możemy się doczekać! :) 

www.SEOmotive.pl | www.DajSieZnalezc.pl | www.Siadaczka.com

 

34 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie