• Bartosz Piasecki

Jak Google ulepsza wyniki wyszukiwania?

W nowym filmie Google omawia różne techniki, których używa do ulepszania wyników wyszukiwania.

Google w przystępny sposób wyjaśnia, w jaki sposób poprawia wyniki wyszukiwania w nowym filmie opublikowanym na firmowym kanale YouTube.

Film jest wyraźnie skierowany do odbiorców, którzy są mniej zaznajomieni z wyszukiwarką Google niż Specjalista SEO lub właściciel witryny.


Google ma w zwyczaju publikowanie tego rodzaju treści na kanale „Google” w YouTube, podczas gdy bardziej zaawansowane treści znajdują się na kanale „Google Webmasters”.


Mnie natomiast zawsze interesuje, jak Google wyjaśnia wyszukiwanie ogólnej publiczności - może i ciebie zainteresuje? :)


Podsumowanie wideo: Jak wyszukiwarka Google stale poprawia wyniki?


Wbrew temu, co niektórzy myślą, Google nie może wprowadzać zmian na poszczególnych stronach wyników wyszukiwania.


Zamiast tego wdraża systemy, które poprawiają wyniki wyszukiwania jako całość.

„Żaden system nie jest doskonały, a czasami nasz może nie trafić w sedno i pokazać treści, które nie są tak naprawdę istotne lub nie pochodzą z najbardziej wiarygodnych źródeł. Możesz pomyśleć, że możemy po prostu poprawić wyniki tego konkretnego wyszukiwania, ale przy miliardach wyszukiwań dziennie nie ma możliwości, aby ktokolwiek mógł ręcznie zdecydować, które elementy treści powinny być umieszczone wyżej. Oto, co zamiast tego robimy: ulepszamy wyszukiwanie. Robimy to, wprowadzając ulepszenia do naszych systemów, które naszym zdaniem mogą pomóc nie tylko w przypadku zapytań, które prowadzą do niewiarygodnych lub nieistotnych wyników, ale także w szerokim zakresie podobnych wyszukiwań ”.

Tysiące ulepszeń rocznie

Film pokazuje, że tylko w 2019 roku Google wprowadził około 3620 ulepszeń wyników wyszukiwania.

To średnio prawie 10 ulepszeń dziennie.

„Te zmiany pomagają nam w pozycjonowaniu naszych wyników wyszukiwania niebieskiego linku oraz funkcji wyszukiwania, takich jak autouzupełnianie, panele wiedzy i polecane fragmenty.

Z pewnością nie wszystkie z tych ponad 3000 ulepszeń to aktualizacje algorytmów .


Ulepszenia mogą również obejmować edycję informacji w funkcjach wyszukiwania.

Chociaż Google nie może wprowadzać zmian w poszczególnych SERPach, może wprowadzać zmiany w określonych funkcjach wyszukiwania.


Google podaje przykład nieprawidłowych informacji pojawiających się na karcie przepisów w wynikach wyszukiwania.Google może ręcznie edytować funkcje wyszukiwania według własnego uznania, co zwykle dzieje się, gdy użytkownik jest ostrzegany o błędach.

„Od czasu do czasu sami musimy usuwać nieprawidłowe lub naruszające zasady informacje z funkcji wyszukiwania. Czasami jesteśmy powiadamiani o problemach na podstawie opinii naszych użytkowników. Następnie sprawdzamy, co spowodowało problem, wykorzystujemy to, czego się nauczyliśmy, i ulepszamy nasze systemy, aby zapobiec ponownemu wystąpieniu tego typu sytuacji ”.

Google kończy film, uznając, że żaden system nie jest doskonały. Jednak firma dokłada wszelkich starań, aby każdego dnia wprowadzać ulepszenia, aby pomóc ludziom znaleźć to, czego szukają.


Zobacz pełny film poniżej:


A jak my możemy ulepszyć Twoją pozycję w Google? Kliknij:


 

www.SEOmotive.pl | www.DajSieZnalezc.pl | www.Siadaczka.com

 

22 wyświetlenia0 komentarzy