• Patryk Kowalski

[NEWS] Google odradza używanie linków Nofollow podczas migracji witryn

Google nie zaleca używania linków nofollow podczas migracji witryn z jednej domeny do drugiej.

Zespół analityków Google dot. trendów dla webmasterów omówiło zawiłości linków nofollow podczas nowego podcastu firmy.


Podcast gromadzi Johna Muellera, Martina Splitta i Gary'ego Illyesa z Google, aby omówić tematy związane z wyszukiwaniem i udostępniać informacje o nadchodzących projektach.


W pierwszym odcinku „Search Off the Record” Google ujawnia jedyną sytuację, w której użycie linków nofollow może wyrządzić więcej szkody niż pożytku.


Zmiany w linkach Nofollow


We wrześniu 2019 r. Google ogłosił, że planuje traktować atrybut nofollow raczej jako wskazówkę niż dyrektywę.


Ta zmiana miała zostać w pełni wdrożona do marca 2020 r., Ale wygląda na to, że Google się spóźnia.


Jeden z pracowników Google omówił dodatkowo jeszcze więcej zmian w linkowaniu nofollow, nad którymi pracują i doradził, kiedy nofollow nie jest najlepszym rozwiązaniem.


Nie używaj Nofollow podczas migracji witryn


Jak wyjaśnia Gary Illyes, należy unikać używania linków nofollow podczas migracji stron z jednej domeny do drugiej. W szczególności, jeśli chodzi o przekierowania ze starej witryny do nowej.


Illyes sugeruje, że Google pracuje nad zmianami, które mogą rozwiązać ten problem w przyszłości. Na razie przynajmniej najlepszym rozwiązaniem jest użycie zwykłych linków.

„Pracujemy nad kilkoma rzeczami, które moim zdaniem będą pomocne dla właścicieli stron, a także prawdopodobnie dla webmasterów…

Nadchodzące zmiany w atrybucie Nofollow


Illyes udostępniła informacje o dalszych zmianach, które mogą, ale nie muszą, dotyczyć atrybutu nofollow.

Google próbuje ustalić, czy atrybut nofollow może być wykorzystywany do wykrywania złośliwych witryn.

„Myślimy również o innych rzeczach. Naprawdę nie chcę nazywać tych rzeczy, ponieważ mogą się w ogóle nie wydarzyć. I może okazać się, że to złe pomysły. Ale jeśli się nad tym zastanowić, te linki nofollow mogą być bardzo, bardzo pomocne na przykład w wykrywaniu złośliwych stron. Te, które wymuszają pobieranie, a nawet spamowanie. Myślę, że linki nofollow mogą być pomocne [w takich przypadkach], ale po prostu nie mam jeszcze nic do powiedzenia na temat tego, jak z nich korzystamy. ”

Illyes starał się nie ujawniać zbyt wiele, ponieważ zmiany te mogą nie nastąpić, ale potwierdził, że nad nimi pracują.


Obecnie istnieją trzy projekty, w których Illyes osobiście uczestniczy, aby ustalić, czy nofollow przydałby się do wykrywania złośliwych stron.


Po dyskusji na temat linków nofollow, podcast obejmował takie tematy, jak nowe Core Web Vitals, wyzwania związane z pracą w domu i nie tylko.


Aby posłuchać pełnego 30-minutowego odcinka, pobierz „Search Off the Record”, wyszukując go w swojej ulubionej aplikacji do podcastów.


 

www.SEOmotive.pl | www.DajSieZnalezc.pl | www.Siadaczka.com

 

12 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie